Dom

Zdecyduj się na salon w ogrodzie zimowym

Najczęściej w ogrodzie zimowym pojawia się zielony salonik. Na pewno powinno się postawić tu odpowiednie meble – klasyczny komplet to sofa ogrodowa, fotele i stolik, przy którym można poświętować ze znajomymi. Następnym punktem na liście rozbudowy, ważnym dla Ciebie i roślinności, okaże się instalacja grzewcza. Wokół wyrosną tropikalne krzewy i kwiaty, a ty poczujesz się komfortowo nawet zimą. Relaks przy kawce pod palmami sprawdza się naprawdę wyjątkowo. Kreując ogród zimowy z ciepłym klimatem, najlepiej dołączyć klimatyczny dekor charakterystyczny dla kultury orientalnej, np. ozdobne naczynia czy wazy z typowymi ornamentami zdobniczymi. Najlepiej postawić tu trochę oryginalnych gadżetów, np. lampiony zapachowe, latarenki czy podobne utensylia. Na siedziskach porozrzucaj designerskie narzuty , zaś na podłodze poduszki w różnych rozmiarach. Istotne, by wykreować sympatyczny klimat, przydający pomieszczeniu dodatkowego wakacyjnego charakteru.

Co z meblami do salonu w zieleni

Zgodne z naturą źródło rattanu powoduje, że ten surowiec doskonale zda egzamin jako wyposażenie miejsca. Aczkolwiek mamy też do dyspozycji technorattan, nierzadko stosowany przez designerów i producentów akcesoriów do ogrodu. Jego największą zaletą jest najwyższe poziom niewrażliwości na zmienne warunki i wilgotność powietrza. Na skutek działania słońca i wilgoci nie traci wyglądu ani barwy, dzięki czemu pozostaje jedną z ciekawszych propozycji do ogrodu pod dachem. Interesującym i oryginalnym rozwiązaniem mogą być meble z palet. Szerokie sofy czy narożniki, krzesełka i fotele wyglądają rewelacyjnie. Tu też pasują donice, które również powstają z palet. Śmiało można umieścić w kilku miejscach skrzynie z drewna, które przydadzą się jako miejsce na książki, gazety czy inne drobiazgi. Zadbaj, by części umeblowania nie okazały się zbyt ciężkie.

A gdyby wznieść ogród zimowy na tarasie?

Gdy nie chcesz powielać schematów, postaw ogród zimowy na tarasie. Nie musisz mieć wiele miejsca, aby zyskać kawał pomieszczenia z zielenią we własnym domu. Konstrukcje będą w nim ze szkła czy przezroczystego tworzywa. Niezależnie od tworzywa należy pomyśleć, by ich krawędzie przy ścianach były dokładnie zespolone. Wykreowanie domowego nastroju to niezwykle ważna kwestia. W miejscu na uboczu ozdobionym z każdej strony roślinami będziesz mógł odpocząć z najbliższymi i z znajomymi. Zasłużyłeś na poranną kawę i czytanie informacji w takim miejscu.