Dom

Sprawdź, jak ozdobić sufit w dużym pomieszczeniu

Zazwyczaj sufit pozostaje powierzchnią, jaką niezbyt sumiennie się zajmujemy. Ściany i podłoga przykuwają więcej uwagi domowników. Najczęściej sufit malujemy klasyczną bielą. Co spowoduje, że sufit wyda się nam interesujący i stylowy?

Jak zaaranżować sufit w salonie w drewnie?

Do dyspozycji mamy perspektywę domu w klimacie rustykalnym. U Ciebie również najlepiej sięgnąć po belki do ozdoby. Kluczową sprawą w tworzeniu niebanalnego looku okaże się to, co zrobić z sufitem. Robotę załatwi wyeskponowanie na wierzchu stropów z belkami podczas urządzania domu od początku. Mamy do dyspozycji kilka opcji: zabarwienie, pozostawienie oryginalnego koloru lub dekatyzacja i stylizacja na sędziwe sęki. Elementy drewniane na suficie bardzo dobrze nadają się do umieszczania wystroju – światełek czy drobiazgów.

Kolor sufitu – czy warto eksperymentować

Zdecydowanie w większości mieszkań rządzą białe sufity. Trudno mieć coś przeciwko takiemu sposobowi. Co więcej, każdy inny kolor na suficie należy dobrze rozważyć. W przypadku ciasnych pomieszczeń zastosowanie koloru na suficie jeszcze mocniej optycznie je zmniejszy. Wówczas pozostają specjalne dodatki, np. gzymsy. W starym budownictwie widzi się je na każdym kroku, dlatego da się je nieco podkreślić, by nadać pomieszczeniu odrobinę charakteru. Nie jest problemem stworzyć też własne sztukaterie na suficie od zera.

Wybieramy żyrandole nowoczesne do ozdobienia wnętrz

Aby trochę ożywić nie tylko sufit w dużym pokoju, a przy okazji całe wnętrze, najlepiej zdecydować się na inną koncepcję oświetlenia. Mamy dziś w sprzedaży żyrandole nowoczesne, których producenci zwykle stawiają przede wszystkim minimalistyczną estetykę. Wspomniane właściwości nie przekreślają ich atrakcyjności wizualnej, a dodatkowo nadają całości ducha i klimatu. Oszczędny design w stylu północnym lub industrialnym eksponuje atrakcyjne żyrandole nowoczesne. Niech posłużą za egzemplifikację piękne lampy z przezroczystymi kloszami.