Zdrowie

Czy promienie słońca wyjdzie nam na zdrowie? Przeczytaj, jak to robić z gwarancją bezpieczeństwa!

Ogromnymi krokami nadchodzi okres urlopów. Atrakcyjnym atrybutem lata pozostaje zażywanie gorącego słoneczka. Jednak należy się do wizyty na słońcu odpowiednio przygotować, by nie zaszkodzić zdrowiu.

Przed wyjściem na słońce zastosuj peeling

Nie każdy pamięta, że nim wystawimy swe wdzięki na słoneczko najlepiej wdrożyć solidne domowe procedury, które sprawią, że będziemy wyglądać pięknie. Jednym z nich będzie zrobienie pełnego oczyszczenia skóry tuż przed najbliższym wybraniem się na leżak. Najlepiej wybrać dość mocny peeling całego ciała, aby pozbyć się łuszczącego naskórka. Dzięki temu nasza powleczona brązem skóra będzie jednolita. Wiele zależy od stopnia wrażliwości ciała – przy wrażliwej powinniśmy uważać z mocą zabiegów upiększających. Jeżeli za bardzo naruszymy skórę, kąpiel słoneczna może tylko pogorszyć stan zdrowia.

Jaki krem do opalania będzie skuteczny?

Przed wyjściem na słońce, powinniśmy również zaopatrzyć się w kremy z filtrami UV. Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, by jednolicie rozprowadzić krem na powierzchni całego ciała. Wyjście bez zabezpieczenia najbardziej może odbić się okolicach ust i nosa. Za wszelką cenę uchroń się od następstw oparzeń naskórka. Zbyt dużo słońca i promieniowania ultrafioletowego może oznaczać pojawienie się nowotworu. Jeżeli twoją skórę pokrywają znamiona lub pieprzyki, zdecydowanie trzeba je osłonić. Warto pamiętać to, że zbyt długie wystawianie twarzy na słońce może przyspieszyć tworzenie się na skórze głębokich zmarszczek, gdyż skóra staje się wysuszona. W związku z tym najlepiej nie obniżać wielkości faktorów. Na koniec nie wolno zapomnieć , aby chronić podczas opalania nasze dzieci, których skóra jest niezwykle delikatna, nieodporna na działanie promieniowania UV.

Ręcznik plażowy – czy przyda się podczas kąpieli słonecznych?

Niełatwo wyobrazić sobie, by ktoś wybrał się na plażę i nie był zaopatrzony w ręcznik plażowy. Przyda się do różnych celów. Bezwględnie przydaje się w charakterze czegoś do położenia się na plaży, by wystawić nasze ciało na właściwości promieni słonecznych. Do czego jeszcze przyda się ręcznik plażowy? Wysuszysz się nim tuż po opuszczeniu morza lub jeziora. Kiedy poczujesz, że słońce upał jest zbyt silny, będziesz mieć pod ręką osłonę do zarzucenia na plecy. Lepiej wybierać zatem duże ręczniki, które pozwolą dokładnie osłonić całość skóry.