Wyłącznie ten, kto nic nie robi, nie popełnia błędów. Jeśli myślimy inaczej, jesteśmy ślepi i głusi na rzeczywistość. Pomyłki zdarzają się liderom na niejednym szczeblu. Czy w gronie kadry mocniej narażonej na to ryzyko są specjaliści od zarządzania? Czy coś temu zaradzą szkolenia dla managerów?
Problemy z komunikacją w firmie
Nie tylko w pracy potrzebna jest dobra komunikacja, ale w relacjach służbowych jej zła kondycja bywa powodem niedostatecznych osiągnięć. Pośród nierzadko spotykanych niedociągnięć zarządzających jest nieumiejętność porozumiewania się z zespołem, ale też z innymi pionami. Zły przekaz oczekiwań czy brak jasnych decyzji i wypowiedzi powodują plotki, nieporozumienia, a nawet dublowanie kompetencji. Poprawa porozumiewania się między kierownikiem a resztą zespołu może nastąpić poprzez szkolenia dla managerów. To dobra szansa, by uporać się z fatalną sferą komunikacji, nie tylko zespołową.
Czy managerowie są bezbłędni?
Czasem bywa że początki pracy managera (ale nie tylko) definiuje nadmierne zaufanie do swoich konceptów. Wierząc w swoją gwiazdę, akceptuje tak naprawdę własne uwagi i kierunki działania, co wpływa demotywująco na podwładnych i niszczy jakąkolwiek pomysłowość. Każdy projekt, który nie pochodzi z głowy szefa, stanie się czyś niewartym uwagi. W ten sposób trudno stworzyć dobry zespół W tej kwestii także mogą przyjść z pomocą szkolenia dla managerów, które tworzą okazję do zrozumienia, jak pracować zespołowo, wcale nie tracąc na swoim wizerunku.
Prowadzenie spotkań to również sztuka
Nie da się ukryć, że narady mają opinię chaotycznych. To wykroczenie także często zdarza się także rutynowanym managerom. Skakanie po tematach, wałkowanie detali, miałkie uwagi generują spory bałagan i utratę uwagi obecnych. Przez szkolenia dla managerów to właśnie kadra zarządzająca może się nauczyć, jak prowadzić narady.
Czym zmotywować pracowników?
Kreatywność i skuteczność – oto co zdobywa się dzięki wprowadzeniu odpowiedniego systemu motywacji. Niestety przedsiębiorstwa często nie dopasowują nagród i bonusów pozapłacowych do oczekiwań zatrudnionych. To kończy się zgoła niewłaściwym efektem.
Modne zarządzanie?
Zarządzanie, jak wszystko na tym świecie, podlega różnym przemijającym modom. Niestety, najczęściej dzieje się z nimi to, co zawsze w takim przypadku – odchodzą w niebyt. Zarządzający zapominają, że najważniejsze są potrzeby i wymagania, a nie gonitwa za modą.
Tych błędów można unikać. Szkolenia dla managerów dobrane do preferencji instytucji pozwalają się z nimi uporać, zwiększyć efektywność kooperacji i w dobrej aurze osiągać dodatnie saldo.