Różności Zakupy

Drapana czy niedrapana – czymże się różnią warianty dresówki?

Współcześnie dresy są jednym z najpospolitszych rodzajów szat . Praktycznie kilkadziesiąt lat temu dzianina dresowa wykroczyła poza przestronność wyczynu a także dołączyła do głosu w regularnym użyciu . Produkt owy nosi się także w nieobwiązujących stylizacjach , podobnie jak także wykorzystuje się go w garderobach o eleganckim charakterze .

Czym wyróżnia się dresówka ?

Tkanina dresowa występuje w rozmaitych niuansikach czy fasonach , a dostępność tegoż materiału może być rozległa . Szczególnie istotne wydaje się to, że odzież stworzona z tego materiału okazuje się bardzo komfortowa i przewiewna . Jest to odzież zarówno dla dzieci , jak i ich rodziców .

Dzianina dresowa powinna być wykonana z bawełny z domieszką syntetyków . Charakteryzuje się sprężystością i dobrą wentylacją . Dzięki temu ubranie z takiego materiału nadaje się na chłody i gorętsze dni . Dresówka może być zróżnicowana jeśli chodzi o grubość . Rozróżniamy dwie odmiany tego półproduktu : to dzianina dresowa drapana i pętelkowa, zwana również niedrapaną . Inne kategorie , pasujące do dresówki, to typ splotu , gramatura i dokładny skład . Dzianina pętelkowa może mieć często domieszkę elastanu lub lycry . Drapana natomiast posiada na metce poliester, któremu zawdzięcza sprężystość i to w obie strony – dresy w dobrym gatunku nie mogą być zdeformowane po kilku praniach .

Dresówka drapana

Dresówka drapana to tkanina gruba , mięsista oraz o dużej gramaturze.  Po odwrotnej stronie ma charakterystyczny , przyjazny meszek . Produkuje się z niej cieplejsze bluzy , spodnie , czapki , szale oraz podszewki . Surowce tej dzianiny to włókno bawełniane z dodatkiem poliestru lub elastanu . Zdarzają się też partie bez udziału włókien sztucznych .

Dresówka pętelkowa

Inaczej niż w dresówce drapanej po drugiej stronie tego materiału znajdziemy niewielkie pętelki. Dresówka pętelkowa oferuje równie przytulny profil , dodatkowo będąc odporną na wszelkie uszkodzenia mechaniczne . Wykonuje się z niej rozmaite części garderoby – bluzy, spódnice, spodnie, sukienki, tuniki, czapki, kominy , odzież dla niemowląt oraz dzieci. Da się ją kupić w wersji rozciągliwej , czyli z elastanem – oraz bez zawartości elastanu . Gdy mamy w niej wyłącznie bawełnę, dresówka będzie gruba i nierozkurczliwa . Jedynie od od zawartości dodatków i gramatury uzależniony jest efekt grubości i potencjał usztywnienia dresówki pętelkowej .