concrete-wall-1081956_1920

Ocieplenie budynków

Co roku pojawiają się w środkach masowego przekazu informacje, że zima zaskoczyła drogowców. Dziwią mnie podobne wypowiedzi, bo nie wiem, co może być zaskakującego w tym, że spadł śnieg w grudniu. Owszem, gdyby śnieg pojawił się w czerwcu — moglibyśmy czuć się zaskoczeni, ale w grudniu? — nigdy w życiu. Nikogo nie powinien dziwić również fakt, że w okresie jesienno — zimowym spada temperatura i robi się zwyczajnie zimno. Z tego powodu cała przyroda rozpoczyna zimowe przygotowania. My także. Wydobywamy z szafy ciepłe ubranie, kupujemy opał na zimę, zabezpieczamy przez chłodem rośliny w naszym ogrodzie. Słowem — robimy wszystko, żeby tylko było ciepło.
Przed zimą powinniśmy też pomyśleć o ociepleniu budynku, w którym mieszkamy. Nie przyniesie bowiem pożądanych skutków ogrzewanie domu, jeśli nie będzie on odpowiednio zabezpieczony od zewnątrz. Wydamy jedynie dużo pieniędzy ale nadal będzie nam zimno. Dlaczego? Bo dom bez termoizolacji zawsze będzie tracił ciepło. Z tego powodu warto zatroszczyć się o swój budżet oraz komfort i zdecydować się na ocieplenie domu.
Do ocieplenia budynku możemy użyć styropianowych płyt lub wełny mineralnej. W tej sprawie najlepiej poradzić się specjalisty. Oczywiście, wełna uznawana jest za produkt lepszy, ale niestety dużo droższy. Wszystko jest więc uzależnione od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na ten cel. Jeśli zależy nam na jak najniższych kosztach, to pewnie zdecydujemy się na styropian. Jeśli natomiast stawiamy na jakość i mamy ochotę dołożyć trochę pieniędzy, to z pewnością wybierzemy wełnę. Wszystko jest uzależnione od indywidualnych możliwości finansowych.
Kiedy już uda nam się wybrać materiał na ocieplenie budynku, musimy jeszcze zastanowić nad tynkiem. Mamy tutaj kilka możliwości do rozważenia. Możemy zdecydować się na tynk akrylowy, mineralny lub silikonowy. Koniecznie musimy wybrać również kolor i fakturę elewacji. Po podjęciu wszystkich kluczowych decyzji, możemy powierzyć nasz dom w ręce fachowców.
Ocieplanie i tynkowanie potrwa pewnie kilka dni, ale po tym czasie zauważymy ogromną różnicę. Po pierwsze, wygląd naszego domu zmieni się diametralnie. Przestanie być szary i nijaki. Po drugie, w końcu będzie w nim ciepło. Skorzysta na tym również nasz portfel, ponieważ wydamy mniej pieniędzy na ogrzewanie. Nie ma się więc nad czym zastanawiać —przed zimą koniecznie musimy ocieplić budynek.

Ocieplenie budynku, termomodernizacja – http://www.termobud.krakow.pl