smile-191626_1920

Luźna bluzka w wersji eleganckiej i sportowej

Każda z nas ma swój własny styl ubierania, który kreowany jest zazwyczaj przyczynami czysto praktycznymi. Niewątpliwie, najczęściej chodzi przecież o to, aby kreacja pasowała do pracy jaką wykonujemy, ale była również wygodna, tak, aby nawet w najmniejszym stopniu nie krępowała naszych ruchów.
To oczywiste, że inne wymagania będzie miała zatem kobieta, która wykonuje siedzącą pracę w biurze, a zupełnie inne ktoś, kto jest w ciągłym ruchu, dlatego producenci odzieży wychodzą naprzeciw tak odmiennym oczekiwaniom i proponują różnorodne spodnie, bluzki, sukienki, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie w szerokim asortymencie sklepów.
I chociaż wydaje się, że miłośniczki elegancji i perfekcyjnego wyglądu będą wybierały zupełnie inne kroje ubrań niż sportsmenki, to jest jednak kilka elementów, które bez wątpienia sprawdzą się zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej grupy klientek.
Zwolenniczki klasycznych strojów z pewnością docenią bowiem urok luźnych bluzek, które są idealnym uzupełnieniem dobrze dopasowanych spodni czy ołówkowej spódnicy. To złota rada stylizacyjna. Równowaga musi być przecież zachowana, zatem luźna góra powinna być uzupełniona obcisłym dołem. Z resztą ta zasada działa również w drugą stronę, ponieważ do luźniejszych spodni pasuje właściwie wyłącznie dobrze dopasowana bluzka.
Zachowując zatem harmonię nie musimy się martwić, że będziemy wyglądały źle i grubo, chociaż większość z nas jest przekonana o tym, że luźne bluzki optycznie dodają kilka kilogramów.
I rzeczywiście jest w tym sporo racji, ale jak się okaże nie zawsze musi tak być, pod warunkiem, że umiejętnie dopasujemy pozostałą część garderoby. Z resztą luźne bluzki są na tyle dobrym rozwiązaniem, że skutecznie zamaskują duży brzuch, który w obcisłym stroju wyglądałby po prostu źle. Rozciągliwe i obcisłe materiały podkreślają bowiem wszystkie fałdki, a te przecież chcemy ukryć przed wzrokiem innych osób.
Dobry wygląd to jedno, ale oprócz niego równie ważna jest wygoda i komfort, a dobrze wiemy, jak sprawa wygląda w przypadku dobrze dopasowanych bluzek. Zbyt obcisłe kroje ograniczają naszą swobodę, a ponadto uniemożliwiają prawidłowe oddychanie skóry.
Luźne bluzki są zatem odpowiednią alternatywą przede wszystkim na upalne dni, kiedy z reguły nasze ciało poci się więcej. W takiej sytuacji jednak stała dostawa świeżego powietrza sprawi, że nie będziemy odczuwały żadnego dyskomfortu.
Z tego też powodu luźne bluzki ubierane są także przez osoby spędzające aktywnie czas. Oczywiście, miłośniczki sportu wybierają mniej oficjalne bluzki, ale wydaje się, że zagościły one na stałe w stylizacjach przeznaczonych na treningi, do biegania a także na zajęcia taneczne czy fitness.
Obecnie moda jest jednak na tyle dowolna, że właściwie każdy może znaleźć luźną bluzkę idealnie dopasowaną do swojego stylu życia, a ten krój nie jest dla nikogo zarezerwowany na wyłączność, ponieważ sprawdzi się właściwie u każdej z nas, niezależnie od tego, jaką mamy figurę.
Wystarczy się przecież przyglądnąć ulicznej modzie, gdzie prezentowane są najnowsze trendy i tendencje modowe, a w tłumie dziewczyn i kobiet manifestujących swoją indywidualność z pewnością znajdziemy sporą grupę, która preferuje luźne bluzki, które doskonale prezentują się z dżinsami lub krótszymi szortami.
Cała tajemnica indywidualnego stylu tkwi jednak w wybraniu modelu o nieprzeciętnym wyglądzie, czyli na przykład luźnej bluzki z oryginalną aplikacją lub odważnym napisem. Jeśli zdecydujemy się na podobne połączenie, z pewnością nie przejdziemy niezauważone.
W przypadku luźnych bluzek trzeba jednak uważać, ponieważ z reguły są one nierozmiarkowane, a to niesie za sobą pewne konsekwencje. Luźna bluzka nie powinna być bowiem za duża, dlatego musimy zachować umiar i zdrowy rozsądek, ponieważ nie każdy oversize będzie dla nas odpowiedni.
Nie da się ukryć, że luźne bluzki zarówno w wersji oficjalnej jak i casualowej sprawdzają się wyśmienicie, dlatego bez obaw możemy powiększyć zasób swojej garderoby o najnowsze modele. Oczywiście, nie jest to obowiązkowe, i jeśli nie czujemy się dobrze w luźniejszych fasonach, najprawdopodobniej nigdy się do nich nie przekonamy. Jeśli jednak chcemy wprowadzić pewne zmiany w swoim wyglądzie i skompletować wyjątkową kreację — luźna bluzka może być przydatnym elementem.