concrete-wall-1081956_1920

Fuga do kamienia

Przed dokonaniem fugowania zapewne nasuwa ci się kilka pytań, jak to, w jaki sposób dokonać tej czynności tak, aby fuga do kamienia wytrzymała na niezadaszonym terenie i była wykonana estetyczne. Do tego dochodzi także kwestia odpowiedniego dobranego koloru. Fuga do kamienia często robiona jest z piasku i białego cementu. Niestety, bywa tak, że fugi zaczynają pękać. Dlatego dobrze, aby fuga do kamienia odznaczała się szybkim wiązaniem, elastycznością, odpornością na wodę i zabrudzenia oraz była mrozoodporna.

Pośród dostępnych fug wyróżniamy takie, które nadają się wyłącznie do kamienia, inne będą odpowiednie również do płytek elewacyjnych, klinkierowych, kamienia i piaskowca oraz płytek gipsowych. Tak czy inaczej w efekcie fuga ma stworzyć delikatną i gładką powierzchnię. Zanim przystąpimy do spoinowania, należy się upewnić,że powierzchnia na której kładziona będzie spoina jest sucha. Trzeba uważać również na rozcieńczanie fugi, różna ilość wody w tej samej ilości zaprawy może sprawić różnice w kolorach. Brudne narzędzia z kolei mogą być przyczyną wykwitów i trwale zabrudzić elewację. Ważne jest również to, aby zaprawę do fugowania trzymać w suchym miejscu. Szukasz właściwego koloru? Możesz wybrać spomiędzy białego, beżowego, szarego oraz grafitowego.

Przed dokonaniem spoinowania należy również umyć kamienie oraz wyczyścić zabrudzone zaprawą miejsca. Pomoże w tym druciana szczotka i dłuto, którymi dokonujemy usunięcia zabrudzeń z zagłębień spoinowych. Po umyciu całości należy poczekać aż całość wyschnie, dokonać impregnacji, a później już tylko zafugować.

Artykuły do kamienia: SpecStone